Vitarestos įkūrėjos Rasa ir Jovita: apie 25 metus valymo srityje ir pirmąjį ofisą automobilyje

2023-09-20

Šie metai Vitarestai ypatingi, žymintys ketvirtį amžiaus valymo srityje. Čia buriama draugiška bendruomenė ir lojalus kolektyvas bei mezgami ryšiai su nuostabiais klientais. Šios sudedamosios dalys Vitarestos istoriją paverčia sėkminga. Vitarestos administracija dėkoja kiekvienam, prisidedančiam prie šios kelionės, apie kurią detaliau papasakos įkūrėjos Rasa Petrovė ir Jovita Ratkevičienė.Vitarestos vadovės Rasa Petrovė ir Jovita Ratkevičienė

Verslo idėja – iš Amerikos

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, daug žmonių liko be darbo, buvo uždaryta nemažai gamyklų ir fabrikų. Rasa tuo metu dirbo inžiniere technologe popieriaus fabrike, gyveno bendrabutyje su 2 vaikais ir neseniai buvo tapusi našle. Laikas parodė, kad tuoj neteks ir darbo. „Nebuvo išeities, nusprendžiau išvažiuoti į Ameriką su mintimi užsidirbti pinigų butui ir pamačiau, kad ten valymo paslauga yra labai populiari“, – dalinasi prisiminimais Rasa. Grįžusi iš JAV nusprendė, kad ir Lietuvoje reikia tai pabandyti. „Pradžioje mes su Jovita nusipirkome vieną bendrą siurblį ir pačios ėjome į namus. Įdėdavai skelbimą ir laukdavai, kol kažkas paskambins. Žinių nei apie marketingą, nei apie pardavimus nebuvo. Buvo tik didelis noras, motyvacija bei poreikis, nes reikėjo rūpintis vaikais“, – tęsia Rasa.

Rasos draugė Jovita taip pat augino vaikus bei nusprendė kartu leistis į amerikietiškas svajones. „Tuo laiku mano šeima turėjo privačią parduotuvę, mačiau kaip vyksta darbas ir ką skaičiuoja buhalterė. Rasa turėjo amerikietišką, o aš prekybinę patirtį. Taip ir sukūrėme įmonę, pradėjusios dirbti dviese“, – susikūrimo istoriją pasakoja Jovita.

Naujametiniai palinkėjimai pildosi

Pradžia nebuvo lengva, trūko klientų ir nebuvo darbo, bet didelio ryžto ir noro dėka pavyko palaipsniui augti. „Nuo 2 darbuotojų pasiekėme 1600, beveik 800 kartų padidėjo įmonė. Tokio rezultato net slapčiausiose mūsų svajonėse nebuvo. Mano senelis sakydavo – darbas rodo kaip jį padaryti. Tuo vadovavomės ir dirbome“, – įmonės augimą prisimena Jovita.

Prie tokio darbuotojų skaičiaus augimo ir įmonės sėkmės galėjo prisidėti ir Rasos ritualas. „Aš kasmet per naujametinį susibūrimą linkėdavau, kad kitais metais mūsų būtų dvigubai daugiau. Pirmus kelis metus viskas taip ir pildėsi, o vėliau, kai mūsų pasidarė keli šimtai, nustojau taip sakyti“, – su juoku pasakoja Rasa.

Sėkmės faktorius – kompromiso ieškojimas

Yra sakoma, kad verslo geriau nekurti kartu su šeima ir draugais. Visgi draugių Rasos ir Jovitos istorija liudija, kad viskas yra įmanoma. „Aš pati pagalvoju, kaip čia mums taip pavyko, juk būdavo ginčų, be kurių neįmanoma, tad kaip tas savo ambicijas sudėliojom į lentynas? Manau taip viskas gavosi dėl paprasto dalyko: mes turėjome vieną bendrą tikslą – norėjom augti ir plėstis, o mūsų ginčai visuomet būdavo tik dėl kelio, kuriuo reikėtų eiti. Bet kai turi tą patį tikslą, tai ir tą kelią kartu kažkaip surandi“, – savo sėkmės receptu dalinasi Rasa.

Jovita pabrėžia, kad yra labai svarbu išklausyti kliento norus. Jai antrina ir Rasa, teigdama, kad kompromisas reikalingas ir su kolegomis, ir su klientais. „Savo vardą reikėjo išsikovoti. Visuomet labai atsižvelgėme į kliento norus ir poreikius, darbo kokybę. Dažnai būdavo, kad aukoji savo finansus, kad tik klientas būtų patenkintas ir išsaugotum savo gerą vardą. Švara yra labai subjektyvus dalykas – kas vienam švaru, kitam gali būti nešvaru, dėl to su klientais bendraujant visuomet reikia ieškoti kompromisų“, – tvirtina pašnekovė.

Kur klientai – ten ir mes

Vitarestos kelionė prasidėjo Kaune, tačiau klientams išeinant į kitus miestus, plėtėmės ir mes. „Įmonės plėtra vyko kartu su klientų augimu. Kur plėtėsi mūsų klientai, pirko mūsų paslaugas, ten ėjome ir mes“, – pasakoja Jovita, bei priduria, kad šiuo metu Vitarestos ofisus galima rasti Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Rygoje.

Savo kolegei antrina ir Rasa, tačiau juokais prasitaria, kad pirmieji ofisai buvo paprasčiausiai automobilyje. „Pirmiausia atsirado darbas ir mūsų klientai kituose miestuose, o paskui tik poreikis administracijai rasti vietą, tad iš pradžių mūsų ofisai buvo automobiliuose. Pavyzdžiui, mums net nebuvo minčių eiti į Klaipėdą, bet mūsų klientas išsiplėtė ir pasiūlė ateiti dirbti, nes buvo patenkintas tuo, ką mes darom ir kaip tai darom Kaune“, – pasakoja pašnekovė.

Kolegos – patys svarbiausi bendrakeleiviai

Be puikių darbuotojų nepavyktų tiek pasiekti, kiek pasiekė Vitaresta su savo didele komanda. „Visus darbuotojus labai vertiname ir gerbiame. Visi valytojai ir tvarkytojai yra tarsi sraigtelis, be kurio nejudėtume į priekį – paprasčiausiai nebūtų mūsų“, – su pasididžiavimu pasakoja Rasa apie savo bendražygius.

„Vertiname visus savo darbuotojus. Jie puikiai dirba, yra lojalūs, draugiški ir linksmi, bei optimistiškai žiūrintys į gyvenimą ir darbą. Tai mūsų darbuotojai, kuriems esame dėkingi už jų darbą“, – kolegei antrina Jovita.

Rasa su Jovita tikisi, kad esamais pasiekimais Vitarestos sėkmė neapsiribos. „Įsivaizduoju, kad dar po 25 metų mes jau būsime didelė tarptautinė įmonė, kaip kiti europiniai tinklai. Manau, kad būsime ne tik Lietuvos ir Latvijos ribose, bet ir į Europą toliau nužengsime. Reikia norėti daug, toje pačioje vietoje trypčioti tiesiog neįdomu. Nauji iššūkiai, nauji dalykai ir visos naujovės yra tai, kas mus veža ir veda į priekį“, – su dideliais siekiais pokalbį užbaigia Rasa. Jovita prisideda prie palinkėjimų Vitarestai ir taip pat tiki jos tarptautine sėkme: „Tapsime žinoma tarptautine kompanija, kuriai lygių paprasčiausiai nebus“.

Į viršų

Susisiekime!