Vitarestos darbuotojų gretas papildė svečiai iš Ukrainos

2022-04-11

Ukrainą užklupus karo siaubui, pamatėme kone viso pasaulio susivienijimą dėl kilnaus tikslo – pagalbos nukentėjusiai tautai. Ne išimtis ir mes, lietuviai, atvėrę broliams ukrainiečiams ir jų šeimoms savo namų, profesinių bei švietimo įstaigų duris. Džiaugiamės, kad Vitarestos komandos gretos pildosi darbščiais žmonėmis iš Ukrainos ir dalijamės keleto iš jų istorijomis.

Darbščių moterų tandemas

Kovo pradžioje į Lietuvą atvykusios Nadia ir Oksana nieko nelaukusios nusprendė susikurti sau tvirtesnį pagrindą po kojomis. „Aš atvykau pas vyresnįjį sūnų, kuris dirba vienoje sostinės įmonių tolimųjų reisų vairuotoju, o mano marti su vaikais atvažiavo pas savo vyrą, tačiau, deja, Vilniuje gyventi yra gana brangu, todėl pasirinkome ne per daug nutolusį miestelį – Elektrėnus“, – pasakoja Nadia. Vos tik įsikūrusios, moterys nieko nedelsdamos ėmė ieškotis darbo „Tiesiog ėjome į parduotuves ir dalinome savo kontaktus“, – teigia jos. „Viename prekybos centrų priėjau prie moters, valančios patalpas ir paklausiau, galbūt įmonė ieško darbuotojų. Ji paskambino objekto vadybininkei ir padėjo susitarti. Audronė, dabartinė mano vadovė, labai šiltas žmogus – noriai pagelbėjo su įdarbinimu man, o vėliau ir mano marčiai“, – patirtimi dalijasi ukrainietė.

Abi moterys anksčiau dirbo buhalterėmis greitosios pagalbos apskaitos skyriuje, tačiau sakosi nebijančios jokio darbo. „Kartais dirbu nuo ankstyvo ryto – tvarkausi parduotuvės salėje, prie kasų, valau rampą, administracines patalpas ir pan. Manau, kad man sekasi neblogai, tik šiek tiek reikia įprasti prie darbo su savaeige valymo mašina. Vis bijau, kad ji netikėtai nustos važiuoti ir teks ją pačiai tempti į darbuotojams skirtas patalpas“, – šypteli Nadia.

Norėjo stabilumo

Su dviem dukrom ir anūkėm į Lietuvą atvykusi Irina taip pat vos tik susitvarkiusi dokumentus ėmė ieškoti darbo. „Kyjive dirbau valiutų eksperte finansų bendrovėje, o šiandien čia, Kaune, rūpinuosi parduotuvės švara. Džiaugiuosi, kad pavyko greitai susirasti darbo vietą Vitarestoje“, – sako ji. Irina prižiūri kone visų parduotuvės patalpų švarą: prekių priėmimo vietos, kabinetų, prekybos salės, šaldytuvų, tualetų. Taip pat atlieka kitus valymo darbus. „Objekto vadybininkė Irena – ne tik puiki vadovė, bet ir geras žmogus. Į ją visuomet galiu drąsiai kreiptis bet kokiu klausimu“, – atvirauja ukrainietė.

Moteris teigia greitai apsipratusi svečioje šalyje ir vertinanti saugią aplinką, kurioje gali ramiai sulaukti karo pabaigos. „Kaunas – labai gražus miestas su žavingais pastatais ir gamta. Žmonės draugiški, paslaugūs, malonūs“, – sako Irina.

Užsimezgusi tautų draugystė

Visos iš Ukrainos atvykusios Vitarestos darbuotojos džiaugiasi lietuvių svetingumu ir noru padėti. „Žmonės – nuostabūs, nežinau, ar kada esu sutikusi tokios geros širdies žmonių. Mus labai šiltai priėmė tiek buto šeimininkė, tiek Vitarestos kolektyvas. Vaikai patenkinti jaukia mokyklos aplinka, o mūsų sutikti pedagogai – ne tik savo srities specialistai, bet ir labai geri, empatiški žmonės“, – sako Nadia ir Oksana. Joms antrina kolegė iš Kauno – Iriną labai nudžiugino toks šiltas požiūris į atvykusius ukrainiečius: „Ačiū už suteiktą pagalbą, Lietuva! Mes nuo šiol esame šeima!“

Kviečiame ukrainiečius prisijungti prie Vitarestos kolektyvo! Šiuo metu ieškome įvairių valymo srities specialistų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose. Siūlome darbo vietą arti namų, stabilias pajamas bei pagalbą ieškant būsto. 

Dėl darbo galima kreiptis šiais kontaktais:

Jeigu pažįstate žmonių, kuriems būtų aktuali ši informacija, pasidalinkite!

Į viršų

Susisiekime!