Greitoji dezinfekcinė pagalba – viruso židinių gesinimui

2020-04-14

COVID-19 akivaizdoje svarbu veikti operatyviai ir tikslingai. Nuolat besikeičianti situacija Lietuvoje ir visame pasaulyje reikalauja profesionalių sprendimų, kurie užtikrintų kiek įmanoma minimalesnį viruso plitimą. Tuo rūpinasi ir Vitarestos komanda, kuri teikia greitosios dezinfekcijos paslaugą.

Naujasis greitojo reagavimo būrys

Greitoji dezinfekcija – tai itin operatyviai po užsakymo atsiradimo atliekami dezinfekavimo darbai. Vitarestos pardavimų vadovas Povilas Gecevičius pasakoja, kad tokia dezinfekcija reikalinga tais atvejais, kai yra manoma arba tiksliai žinoma, kad užsikrėtęs asmuo lankėsi patalpose.

Netikėtai užklupus koronaviruso bangai Vitaresta operatyviai paruošė profesionalų komandą, kuri vykdo greitąją dezinfekciją. Specializuoti mobiliosios brigados darbuotojai naudoja aukščiausio lygio asmens apsaugos priemones ir profesionalius įrankius. P. Gecevičius įvardija, jog vykdami į objektus darbuotojai dėvi kombinezonus, akinius, respiratorius, pirštines, taip pat naudoja specialias chemines priemones – autorizuotus biocidus. Paprastai objektuose dirba 4-6 darbuotojų komandose, o į reikiamą vietą vyksta atskiru autobusiuku. 

Įvardindamas įprastos ir greitosios dezinfekcijų skirtumus, P. Gecevičius pabrėžia, kad įprastą dezinfekciją gali atlikti patalpų tvarkytoja kasdieninio valymo metu. Tai galima atlikti papildomai naudojant dezinfekcinį skystį ir šluostes paviršiams valyti, dezinfekuojant grindis atskiestu grindų plovimo tirpalu su dezinfekcinėmis priemonėmis. Įprasta dezinfekcija tinka viruso prevencijai, o greitoji dezinfekcija – esant didelei rizikai ar tiksliai žinant, kad infekuotas asmuo lankėsi objekte.

Kokybiškai atlikta dezinfekcija padės išvengti plitimo

Kalbant apie tokias, šiuo metu gyvybiškai svarbias paslaugas, būtina atkreipti dėmesį į jų kokybės užtikrinimą. Vitarestos mobilioje komandoje šį vaidmenį atlieka brigadininkas, kuris atsako už tiesioginius komandos darbo rezultatus. Bendrai šio skyriaus darbuotojų darbo kokybę ir organizavimą užtikrina mobilaus skyriaus vadovas. „Darbai atliekami tiksliai pagal įrangos (purkštuvų) techninius parametrus bei labai griežtai laikantis cheminių dezinfekavimo priemonių – biocidų naudojimo proporcijų“, – teigia P. Gecevičius.

Paklaustas, kokios įstaigos naudojasi greitosios dezinfekcijos paslauga, P. Gecevičius neišskiria konkrečios užsakovų grupės, į Vitarestą kreipiasi pačios įvairiausios įmonės: „Covid-19 virusas nėra išskirtinai būdingas tik tam tikros veiklos sričiai. Kaip žinia, tai labai lengvai persiduodantis ir plintantis virusas. Tad užsikrėtusių ar galimai turėjusių kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu būna iš įvairių įstaigų.“ Greitąją dezinfekciją Vitaresta atlieka administracinės paskirties patalpose (verslo centrai, biurai, ofisai), prekybos centruose, gamybinėse įmonėse, viešojo naudojimo įstaigose (pvz. Vilniaus oro uostas), daugiabučių laiptinėse ir t.t.

Prevencija ateities pandemijoms

Nors greitoji dezinfekcija iki koronaviruso protrūkio vykdoma nebuvo, tai nereiškia, kad pandemijai atslūgus tokio poreikio nebebus. „Prognozuojama, kad ir Covid-19 įvairiomis formomis sugrįš ateityje. Negalima atmesti naujų virusų plitimo galimybės.Dabartinis laikotarpis buvo daug kam neprognozuotas ir netikėtas. Sukauptą patirtį ir išmoktas pamokas Vitaresta tikrai išnaudos ir ateityje“, – apie būtiną pasiruošimą panašiems atvejams ateityje pasakoja P. Gecevičius.

Į viršų

Susisiekime!