Biuro patalpų valymas: kaip sklandžiau bendradarbiauti su valymo įmone?

2023-11-09

Dirbti švarioje ir tvarkingoje aplinkoje yra neabejotinai lengviau ir maloniau. O norint, kad biuro patalpos visuomet būtų švarios, valymo darbais reikia rūpintis kasdien. Dažnai šiems darbams atlikti samdomos profesionalios, ilgametę patirtį turinčios valymo įmonės. Vitaresta – viena iš jų. Kartais, kai kliento lūkesčiai neatitinka valymo įmonės teikiamų paslaugų, gali įvykti nesusikalbėjimas. Taigi ką daryti, kad bendradarbiavimo procesas būtų sklandus ir malonus? 

 

Iš anksto išsiaiškinkite, kokius darbus pagal sutartį atlieka valymo specialistai  

Labai svarbu iš anksto suderinti, kokie valymo darbai yra specialistų atliekami pagal sutartį, o kokios užduotys su valymo įmonės teikiamomis paslaugomis nėra susijusios. Valymo metu paprašius atlikti papildomus darbus, kurių nėra tarp mūsų siūlomų valymo paslaugų, ir kurie nebuvo aptarti anksčiau, gali iškilti nesusipratimų. Pasak Vitarestos vykdančiojo direktoriaus Povilo Gecevičiaus, kartais valymo specialistai sulaukia prašymų atlikti užduotis, kurios yra nesusijusios su valymu: „Smulkūs remonto darbai, užsikimšusi kanalizacija, lentynų papildymas prekėmis prekybos centruose, taromato iškrovimas ar kepimo krosnies įjungimas – tokių bei panašių darbų nėra tarp mūsų siūlomų paslaugų. Tvarkant teritorijas, kartais klientai turi lūkestį, kad valytojas bus ir puikus želdinių priežiūros specialistas, išmanantis genėjimą, tręšimą ir augalų ligas. Deja, tokios užduotys nėra susijusios su patalpų ar teritorijų valymu, o taip pat dažnai reikalauja ir specialių žinių bei įgudžių”. 

Vis dėlto, per ilgus darbo metus Vitaresta turi sukaupusi nemažai žinių ir patirties kaip valymo sričiai neįprastus darbus administruoti. Aptarus visus poreikius ir įtraukus juos į sutartį iš anksto, kai kuriuos norimus darbus valymo įmonė gali atlikti arba juos administruoti pasitelkdama subrangovus (reikalingų sričių specialistus). 

Išsamiai ir atsakingai išsakykite savo poreikius

Norint, kad nekiltų nesklandumų, geriausia visus reikalingus valymo darbus aptarti ir suderinti su valymo paslaugų įmone iš anksto, įtraukiant juos į paslaugų teikimo sutartį. Povilas Gecevičius teigia, kad Vitaresta į klientų poreikius žiūri lanksčiai: „Galime atlikti sutarties papildymus ar pakeitimus ir tikrai stengiamės prisitaikyti prie kliento poreikių, jei jie yra mūsų specialistų kompetencijų ribose ir suderinami iš anksto.“ Siekiant sklandaus ir malonaus bendravimo, P. Gecevičius pataria aiškiai įvardinti paslaugų poreikį iki sutarties pasirašymo: „Aiškus poreikių įvardinimas ir aptarimas pradinėje bendradarbiavimo stadijoje palengvina procesą ir padeda išvengti nemalonių staigmenų ar nusivylimų.“  

Pasidalinkite grįžtamuoju ryšiu

Visos situacijos yra išsprendžiamos, jei apie jas kalbama. Norint, kad bendravimas su valymo įmone būtų sklandesnis, pasidalinkite savo įžvalgomis apie atliktų darbų kokybę, pasikalbėkite su objektą prižiūrinčiu vadybininku apie tai, kaip įmonei sekėsi išpildyti jūsų lūkesčius. Tokie pokalbiai padeda abiems pusėms geriau vienai kitą suprasti, objektyviau vertinti ir spręsti įvairias situacijas bei priimti didžiausią naudą nešančius sprendimus. Svarbu komunikuoti ne tik su valymo įmone, bet ir savo darbuotojams paaiškinti, kokiems darbams atlikti valymo specialistai yra pasamdyti. 

Jeigu iš anksto išsiaiškinsite valymo specialistų atliekamus darbus, aiškiai įvardinsite savo poreikius ir dalinsitės grįžtamuoju ryšiu, bendradarbiavimas su valymo įmone bus sklandus ir efektyvus.

Į viršų

Susisiekime!