Valymo darbų ypatumai šiltuoju sezonu

2022-05-23

Sparčiai įsibėgėjant šiltajam sezonui, padidėja ir tam tikrų valymo darbų poreikis. Ką rekomenduojama atlikti pavasarį–vasarą bei kada reikėtų rezervuoti valymo paslaugas – atsako Vitarestos kokybės kontrolės skyriaus vadovė Inga Mizarienė.

Aktualiausias darbas – langų valymas

„Šiltuoju sezonu bene pats aktualiausias darbas yra išorės ir vidaus langų valymas. Pavasarį gauname nemažai užklausų iš įmonių ir privačių asmenų dėl šios paslaugos atlikimo „čia ir dabar“, tačiau visada rekomenduojame šį darbą susiplanuoti iš anksto ir užsirezervuoti norimą laiką, nes vėliau gali tekti palaukti. Toliau pagal populiarumą seka kiti darbai – kiliminės dangos, kėdžių, stiklinių pertvarų, aukštų paviršių valymai“, – pasakoja specialistė. Ji priduria, kad nors šių darbų poreikis išauga šiltuoju sezonu, juos rekomenduojama atlikti bent du kartus per metus, t. y. rudenį ir pavasarį, nes „nuo pavasarinių valymo darbų iki rudeninių spėja susidaryti dulkių bei kitų nešvarumų sankaupos“, – pabrėžia I. Mizarienė.

Naujas sezonas – nauji iššūkiai

Kiekvienas metų laikas atneša savitų niuansų į švaros specialistų rutiną. „Turbūt labiausiai tai paliečia teritorijos prižiūrėtojų darbą. Pavasarį, gavus šilumos, staigiais šuoliais ima augti žolė, rudenį pagausėja lapų... Prasidėjus gausiems krituliams, nešvarumai iš lauko nešami į patalpas, tad švaros specialistai turi daugiau darbo. Na, o žiemą su nerimu laukiame snaigių ir ledo“, – šypteli specialistė.

Paklausta, ar pavasarį ant langų bei kitų paviršių besikaupiančios augalų žiedadulkės nesukelia iššūkių atliekant valymo darbus, pašnekovė teigia, kad tai darbų ypatingai neapsunkina. „Turime keletą objektų, greta kurių auga medžiai ar yra miškeliai, tad dažniausiai suderiname su klientais tokį paslaugos atlikimo laiką, kai medžiai jau baigia žydėti. Tuomet netenka naudoti nei papildomų priemonių, nei įrankių, tereikia gausesnio vandens kiekio“, – paaiškina Vitarestos kokybės kontrolės skyriaus vadovė.

Jei vasarą dažniausiai gaunama užklausų dėl langų ir fasadų valymo, tai žiemą paklausą įgyja kiti darbai. „Populiariausias jų – mechanizuoto sniego stumdymo ir išvežimo paslauga. Taip pat greta eina sniego kasimas, varveklių šalinimas nuo stogų. Visus metus paklausi išlieka nuolatinio valymo paslauga“, – dalijasi I. Mizarienė.

Į viršų

Susisiekime!