Švaros ambasadoriai – kas jie ir ką jie veikia?

2021-07-14

Nors valytojo profesija Lietuvoje vis dar apipinta stereotipais, šios srities profesionalai savo pavyzdžiu keičia nusistovėjusį požiūrį. Darbas valymo srityje – kruopštus ir atsakingas, reikalaujantis žinių apie chemines medžiagas, įvairių prietaisų naudojimo įgūdžių. Tad jūsų biuro, prekybos centro bei kitų patalpų tvarka rūpinasi švaros ambasadoriai – kvalifikuoti specialistai, kurių rankose – nebe senovinė šluota, o moderni valymo įranga.

Į valymo paslaugų įmonę – iš įvairių sričių

Daugiau nei penkerius metus Vitarestoje dirbanti Regina pasakoja, kad anksčiau dirbo prekybos srityje, vėliau pasinėrė į mokymus, po kurių atėjo dirbti čia. Beveik tiek pat laiko įmonėje dirba ir Aurika. Paklausta, kaip atrado šią įmonę, ji teigia, kad pagal mamos rekomendacijas. „Mama čia dirbo vadybininke, tad pasiūlė įsidarbinti ir man. Kadangi atsiliepimai apie darbą ir kolektyvą buvo teigiami, nedvejodama nusprendžiau prisijungti“, – sako ji. Iki tol Aurika išbandė visokius darbus – jai teko pabūti tiek chemijos laborante, tiek verslininke. Teritorijos prižiūrėtojas Leonas pasakoja anksčiau dirbęs dramos teatre, gaminęs dekoracijas, o Vitaresta susidomėjo pamatęs prekybos centre dirbančią valytoją su šios įmonės darbo apranga. „Priėjau, paklausiau, kur galima kreiptis dėl darbo. Taip viskas ir prasidėjo. Čia jau dirbu ketverius metus“, – sako pašnekovas.

Valytojų darbas kruopštus ir atsakingas

Kiekvieno švaros ambasadoriaus darbo diena skirtinga. Leonas ją pradeda anksti. „5 valandą keliuosi. 6 jau turiu būti darbe“, – pasakoja jis. Anot teritorijos prižiūrėtojo, iš pradžių keltis anksti nebuvo lengva, bet ilgai neužtruko įprasti prie tokio ritmo. Regina taip pat labiau mėgsta dirbti pirmojoje dienos pusėje. „Ryte mes dirbame dviese. Kolegė dirba iki 10 val., aš iki 14 val., o vėliau ateina kita valytoja“. Vienas iš darbo Vitarestoje privalumų – tai, jog galima derinti darbo grafiką, o darbo vietą pasirinkti arčiau namų.

Apie patį darbo pobūdį įmonės darbuotojai atsiliepia pozityviai. „Čia dirbti man patinka. Geri objektai, malonios vadybininkės, sklandi komunikacija“, – patirtimi dalijasi Aurika. Anot jos, pardavimai ir įmonės įvaizdis priklauso ir nuo valytojų darbo. „Kruopščiai išvalyti kiekvieną kamputį – nėra lengva. Tačiau labai malonu, kai klientai pastebi, kaip švaru ir tvarkinga jų patalpose“.

 

 

Į viršų

Susisiekime!