Prekybos centruose dirbantys švaros specialistai: kaip atrodo jų darbas?

2022-10-19

Tikriausiai kiekvienas bent kartą esate pastebėjęs prekybos centre tarsi bitutes besisukiojančius švaros specialistus. Jie – tie žmonės, kurie pasirūpina, kad kiekvienas pirkėjas įžengtų į švarias parduotuvės patalpas, matytų tvarką prekybos salėje, o darbuotojai eitų ilsėtis į švarias tarnybines ir administracines patalpas bei visada vietoje rastų higienos bei švaros reikmenis. Plačiau apie prekybos centruose dirbančių švaros specialistų darbą pasakoja Vitarestos direktorė kokybei Nomeda Valaitė.

PC švaros specialistų darbo specifika

Darbas prekybos centre, pirmiausia, ypatingas tuo, kad švaros specialistai yra nuolat stebimi pirkėjų: kaip jie atrodo, kaip dirba, kaip bendrauja. Kitaip tariant, jie ne tik atlieka savo kasdienius darbus, bet ir reprezentuoja įmonę, kurioje dirba. „Be to, dirbant tokio tipo objektuose reikia išmanyti pareiginius nuostatus, vidaus darbo taisykles, darbų saugos, gaisrinės saugos instrukcijas“, – teigia N. Valaitė.  

Prekybos centrus valančių specialistų darbo diena įprastai prasideda anksti ryte, dar prieš atveriant PC duris pirkėjams. „Iki atidarymo darbuotojai turi paruošti prekybinės salės ir kitas viešas patalpas, jas užpildysiantiems klientų srautams“, – pasakoja Vitarestos atstovė. Ji papildo, kad veiklos švaros specialistams čia tikrai netrūksta. „Vienas iš iššūkių, su kuriuo puikiai susitvarko Vitarestos darbuotojai – didelis valymo plotas. Reikia ne tik išplauti grindis su plovimo mašina, bet ir įėjimus, viešuosius tualetus, kasas bei užkasio zonas. Taip pat rankiniu būdu pasirūpinti prekybinės įrangos ir plotų aplink ją švara.“

Vėliau, pasak kokybės vadovės, švaros ambasadoriai valo pirkėjui nematomas PC patalpas: sandėliavimo erdves,  prekių atkrovimo zoną, tarnybinius tualetus, darbuotojų rūbines, valgyklą, šaldytuvų patalpas. „Kad nebūtų trukdoma darbo procesams, administracinės patalpos valomos po biuro darbo valandų, o gamybos cechai – mėsinė, kulinarija, kepykla – pasibaigus gamybos procesui“, – dalijasi pašnekovė.

Svarbu paminėti, kad švaros ambasadoriai visą prekybos centro darbo laiką palaiko bendrą tvarką: operatyviai reaguoja į dūžius, ištuština prisipildžiusias šiukšliadėžes, pasirūpina, kad lankytojai turėtų galimybę pasiimti švarų, nudezinfekuotą vėžimėlį ar krepšelį ir pan.

Dinamiškos darbo sąlygos

Prekybos centruose dirbantys valymo darbų specialistai sudaro maždaug 50 % visų Vitarestos darbuotojų. Lyginant su kitose, pavyzdžiui, gamybos įmonėse dirbančiais švaros specialistais – čia darbas yra kur kas dinamiškesnis, nes kasdienybėje tenka susidurti su skirtingomis, nuo PC darbuotojų, pirkėjų ar net sezoninių prekių priklausančiomis aplinkybėmis. „Pasitaiko visko – PC lankytojai kartais užkliudo ir sudaužo butelius, stiklainius... Iš rankų kartais iškrenta bei suplyšta koks kruopų pakelis. Vitarestos švaros ambasadorių užduotis – kuo greičiau sutvarkyti susidariusią netvarką“, – pasakoja N. Valaitė.

Taigi, parduotuvių švara besirūpinantys specialistai dirba atsakingą, greičio ir kruopštumo reikalaujantį darbą bei prisideda prie bendrojo prekybos centro įvaizdžio formavimo. Nepamirškite pasakyti AČIŪ jūsų patalpas valantiems darbuotojams už jų kasdienes pastangas.

Į viršų

Susisiekime!