Langų valymas: kada, kaip ir kam patikėti šią užduotį?

2021-09-14

Skaidrūs ir spindintys langai – ne tik švaros, bet ir gero įvaizdžio atributas, svarbus tiek namų šeimininkams, tiek įmonių savininkams. Be to, langų švara gali prisidėti prie tvaraus vartojimo bei finansinių išteklių taupymo – kokybiškai išvalyti langai leidžia į patalpas tinkamai prasiskverbti šviesos spinduliams, tad neprireikia papildomo apšvietimo. Apie langų valymo dažnumą, ypatumus bei kokybę pasakoja Vitarestos pardavimų vadovas Povilas Gecevičius.

Švaros poreikis – ne tik pavasarį

Langų valymas daugelio namuose įtraukiamas tik į pavasario darbų sąrašą. Deja, šiltojo sezono metu stikliniai paviršiai išsipurvina greičiau ir dažniau – ant jų nusėda dulkės, automobilių išmetami nešvarumai ir kitas purvas. „Todėl atėjus rudeniui, kuomet dienos vis trumpėja, rekomenduotume nepamiršti išsivalyti langų, taip ne tik atkuriant jų švarą bet ir padidinant į patalpas įleidžiamos šviesos kiekį. Ypač į tai turėtų atsižvelgti verslo segmento atstovai – aukštesnės klasės biurai ir kt. įmonės, kuriems švarūs langai padeda palaikyti gerą estetinį pastato vaizdą“, – pasakoja P. Gecevičius.

Poreikį valyti langus nulemia aplinkybės, būdingos konkrečiam objektui. Pavyzdžiui, pastatuose, kurių lokacija yra prie upės, pamiškėje ar prie intensyvaus kelio, langų valymas gali būti atliekamas kartą per ketvirtį. Tačiau esant įprastinėms sąlygoms, rekomenduojama tai atlikti 2 kartus per metus – rudenį ir pavasarį. „Siekiant langų valymo paslaugas gauti pageidaujamu laiku, patariame tai planuoti ir kreiptis kiek galima anksčiau. Sezono įkarštyje įprastai jau būna sudaryti grafikai ir būtent tuo laiku besikreipiantiems tenka palaukti eilėje“ – paaiškina Vitarestos atstovas.

Kaip atliekama paslauga?

Prieš atliekant paslaugą įvertinamas langų užterštumo lygis bei parenkamos priemonės stikliniam paviršiui valyti. Paviršius drėkintuvu padengiamas paruoštu cheminiu tirpalu, kuris padeda nešvarumams atkibti. Tuomet jie su sausintuvu-nubraukėju yra pašalinami nuo stiklo, o panaudotas tirpalas surenkamas šluostėmis. Jeigu ant lango paviršiaus yra matomų tvirtai prikibusių apnašų, joms nuvalyti gali būti panaudotas specialus peiliukas.

„Esame įsigiję ir jonizuoto vandens teleskopinę įrangą, kurią naudojant plaunami stikliniai fasadai. Darbams aukštyje gali būti pasitelkiama įvairi kėlimo įranga ar alpinistų paslauga“, – teigia ekspertas. Jis papildo, jog paslaugą atliekančių darbuotojų skaičius priklauso nuo darbų apimties bei laiko rėmų. „Nedidelį užsakymą gali atlikti ir vienas darbuotojas. O esant didelėms darbų apimtims, siunčiama viena ar kelios darbuotojų komandos. Įmonėje yra atskiras mobiliųjų valymo darbų padalinys, kuris kasdien atlieka specialiuosius valymo darbus. Tokie specialistai itin gerai išmano šių darbų specifiką bei gali pasiekti geresnių rezultatų nei bendruosius valymo darbus atliekantys darbuotojai“.

Puikus kainos ir kokybės santykis

Specialiai apmokyta Vitarestos profesionalų komanda turi visas reikiamas žinias ir įgūdžius, kurie leidžia išvalyti langus jų nepažeidžiant. Tai pasiekti padeda ir profesionalios paskirties valikliai bei įrankiai. „Net jeigu pasitaikytų tam tikrų žalos atvejų, visi mūsų klientai gali būti ramūs. Vitarestos veikla yra apsaugota bendruoju civilinės atsakomybės veiklos draudimu“, – patikina P. Gecevičius.

Vitarestos pardavimų vadovo teigimu, langų valymo įkainis priklauso nuo užterštumo lygio, galimos arba būtinos panaudoti įrangos bei nuo darbų našumo. Aukštyje esančių ar kitaip sunkiai pasiekiamų, smulkaus / vitražinio rėminimo langų valymas bei postatybinio valymo trukmė ilgesnė, o kaina atitinkamai didesnė. Periodinis, lengvai pasiekiamo paviršiaus valymas dažnu atveju yra pigesnis.

Į viršų

Susisiekime!