Ką samdyti verslui: savo švaros specialistą ar valymo paslaugų įmonę?

2022-10-17

Kiekvienas verslas įprastai turi žmogų ar net visą komandą, kuri rūpinasi įmonės patalpų švara. Auganti infliacija, kylančios žaliavų, elektros bei kitų išteklių kainos verčia verslus imtis įvairių taupymo priemonių, todėl pasitaiko ir tokių atvejų, kai rūpintis patalpų švara tenka ir pačiam įmonės darbuotojui ar net vadovui. Kada savo įmonės erdves galite patikėti vienam žmogui, o kada reikėtų samdytis profesionalų komandą? Dalijasi Vitarestos pardavimų vadovas Povilas Gecevičius.

Kriterijai: nuo patalpų dydžio iki darbuotojų įdarbinimo klausimo

Pirmiausia, prieš renkantis valymo paslaugų teikėją savo verslui, svarbu atsižvelgti į turimas patalpas, jų kiekį ir plotą. Jeigu nuomojatės nedidelį grožio kabinetą ar biurą, kuriame dirba vos keli žmonės, tikėtina, kad turite savo švaros specialistą. Tačiau jei turite kelių tūkstančių kvadratinių metrų gamybos ar prekybos patalpas, vieno ten dirbančio žmogaus tikrai nepakaks. Didelėms patalpoms kruopščiai sutvarkyti, surinkti šiukšles, išplauti grindis ir nuplauti paviršius reikia keleto ar net keliolikos žmonių komandos. Be to, skiriasi patalpų specifikacija, saugumo bei higienos reikalavimai. 

Vitarestos atstovas teigia, kad turint bet kokio dydžio patalpas, verčiau rinktis profesionalias valymo paslaugas teikiančią įmonę. „Pirmiausia dėl to, kad įmonės atidžiai atsirenka būsimus specialistus, tad jums nereikės rūpintis darbuotojų įdarbinimu, kontrole, buhalterine apskaita ir pan. Taip pat mes apmokome, supažindiname darbuotojus su higienos reikalavimais, bendrosios tvarkos bei elgesio su buitine chemija taisyklėmis ir turime tai įrodančius dokumentus“, paaiškina P. Gecevičius.

Naudojama įranga ir siūlomų paslaugų spektras

Patalpų tvarką patikėjus išoriniam partneriui, nuo jūsų pečių nukrenta atsakomybė rūpintis švaros priemonių, įrankių bei darbo aprangos pirkimu. Profesionalios valymo paslaugų įmonės dažniausiai turi kur kas didesnį įrangos bei priemonių arsenalą, be to, dalis technikos būna automatizuota. Vitarestoje naudojame inovatyvius „I-mop“ valymo įrenginius, taip pat akumuliatorinės grindų plovimo mašinas bei kitokią technika, kurią nuolat stengiamės atnaujinti. Taip pat, kadangi didelė dalis technikos yra dalinai automatizuota, daug dėmesio skiriame darbuotojų žinioms papildyti bei atnaujinti – jie dalyvauja įvairiuose mokymuose, seminaruose bei gauna tai patvirtinančius sertifikatus“, sako Vitarestos pardavimų vadovas. 

Pasak jo, nuo naudojamos įrangos iš dalies priklauso ir įmonės ar specialisto siūlomų paslaugų spektras. Turėdami modernias sniego valymo mašinas ir, pavyzdžiui, specialią jonizuoto vandens įrangą langams valyti, galime užsakovams pasiūlyti kur kas daugiau paslaugų gauti vienoje vietoje. Netgi aprūpiname savo klientus higienos bei švaros prekėmis. 

Vitarestos prioritetas nepriekaištinga kokybė

Turint savo valytoją įmonėje, gali kilti problemų, pavyzdžiui, jai susirgus. Turint išorinį valymo paslaugų teikėją, darbuotojo ligos ar atostogų atveju, įmonei kur kas paprasčiau pasirūpinti, kas pakeis turėjusį atvykti specialistą. Taip pat darbdavys visiškai atsako už savo pavaldinius, tad jeigu, pavyzdžiui, būtų sugadinta užsakovo nuosavybė ar pan., problemą operatyviai išspręsti padėtų už tai atsakingi kompetentingi vadybininkai. „Vitaresta yra apdraudusi įmonės veiklą civilinės atsakomybės draudimu, tad visi mūsų klientai yra saugūs dėl galimos žalos atvejų“, teigia P. Gecevičius.

Rinktis turėti savo valytoją įmonės viduje ar valymo paslaugų įmonę, galite nuspręsti pagal savo verslo poreikius, turimas patalpas bei pageidaujamas paslaugas. Visą Vitarestos teikiamų valymo paslaugų sąrašą galite rasti ČIA.

Į viršų

Susisiekime!