Grindų švaros garantas – 3 etapų kojų valymo sistema

2021-11-12

Artėjant šventėms prekybos centrus užpildo dovanų ieškantys lankytojai, o gatvėse padaugėja kritulių ir purvo. Vienas iš patalpų savininkų iššūkių – palaikyti bei užtikrinti jose nuolatinę švarą ir tvarką. Valymo paslaugų įmonės Vitaresta komercijos direktorė Jovita Ratkevičienė pristato efektyvų sprendimą – 3 etapų kojų valymo sistemą.

Veikimo principas

Šiuolaikinė švaros palaikymo koncepcija – sulaikyti kuo daugiau purvo jau pirmuosiuose žingsniuose: prieš įėjimus, tambūruose ar vestibiuliuose. „Skiriant pakankamai dėmesio, galima ženkliai sumažinti išlaidas patalpų valymui ir priežiūrai. Taip pat ilgiau išsaugosite nepažeistas savo įstaigos ar prekybinių patalpų grindis“, – teigia J. Ratkevičienė.

1 etapas įrengiamas patalpų išorėje. Tai metalinės cinkuotos grotelės MEISER  ar gumuotos grotelės PROMENADE, BOULEVARD. Jos skirtos pačioms stambiausioms purvo dalelėms surinkti. Pavyzdžius galite pamatyti čia. „Šio etapo įrengimą reikėtų numatyti jau projektavimo stadijoje – tam turi būti įmontuojamos  vonelės ar padaryti pagilinimai grotelėms“, – paaiškina Vitarestos atstovė.

2 etapas įrengiamas patalpų tambūruose, įėjimuose. „Iš esmės, tai yra guminės dangos (EFFECT, FUNCTION), kurios sėkmingai surenka smulkesnį purvą nuo batų. Turėtų būti žengiami 3-4 žingsniai, kad nuo padų būtų nuvalyta kuo daugiau purvo“, – papildo Jovita. Dėl tuščiavidurės dangų struktūros purvas patenka į vidų, tad neprilimpa prie kitų praeivių avalynės. Tokios dangos yra montuojamos pagilinimuose arba tiesiai ant grindų naudojant nuožulnius profilius. Pastarieji leidžia be kliūčių jais važiuoti prekių ar neįgaliųjų vežimėliais. Visos dangos gali būti lengvai susukamos į rulonus, todėl nesunku jas prižiūrėti ir valyti.

Specialistės teigimu, 3 etapas jau yra patalpų viduje – tai purvą surenkantys kilimėliai, kuriuos galima įsigyti arba naudoti keičiamus. Jie surenka pačias smulkiausias purvo daleles bei drėgmę. WOM ORIGINAL yra tvirti ir atsparūs įtrūkimams įvairių dydžių kilimėliai. Tai itin patvarūs gaminiai, tarnaujantys iki 10 000 skalbimų pramoniniu būdu, kuriems taikoma 5 metų gamintojo garantija. Dėl specialios gamybos technologijos kilimų šereliai sugeria iki 10 litrų vandens į 1 kv. m. Šiame etape rekomenduojama kloti tiek kilimėlių, kad viena koja tektų užlipti 2 kartus ant kilimėlio.

Naudojimo privalumai

Apie 5 procentus viso pastato vertės sudaro grindų danga, kurią norima kuo labiau apsaugoti. Didžiausia dalis viso purvo į pastatą patenka iš lauko, o žmonėms judant pastato viduje, purvas pasklinda po visas patalpas. Taip pat nusidėvi grindų danga, nublunka spalvos, atsiranda įtrūkimų. Tad įstaigose, kuriose yra didelis lankytojų srautas, 3 etapų kojų valymo sistema yra ypač rekomenduojama. „Kuo didesnis žmonių srautas, tuo dangos ilgis turi būti didesnis, o kur patalpos yra mažesnės, galima apsiriboti 1 ir 3 etapais“, – teigia J. Ratkevičienė.

Kadangi sistemos naudojimo tikslas – atsikratyti ant batų atnešamomis purvo dalelėmis (nuo stambiausių iki smulkiausių), ji galėtų būti puikiai pritaikoma mokymo įstaigų, biurų, prekybos centrų ar kitų pastatų patalpose. Tai padėtų verslams sumažinti valymo išlaidas, slydimo ir nelaimingų atsitikimų tikimybę bei palaikyti gerą bendrą pastato įvaizdį.

„Vitarestoje 3 etapų kojų valymo sistemą pradėjome siūlyti maždaug 1999-aisiais. Tada tai buvo naujiena ir kainos buvo ne visiems prieinamos. Tačiau pirmieji mūsų klientai, įsigiję dangas, dar ir dabar sėkmingai veikia, kas rodo jų novatoriškumą. O produktams sėkmingai užsitikrinus pozicijas rinkoje, ir kainos tapo kur kas patrauklesnės“, – patikina Vitarestos komercijos direktorė.

Į viršų

Susisiekime!