Ekobėgimas Vilniuje su Vitaresta

2019-09-25

Valymo paslaugų įmonė „Vitaresta“ kartu su Vilniaus maratono organizatoriais šių metų rugsėjį surengė antrąjį Lietuvoje bėgimą renkant šiukšles – „Eko-bėgimą Vilniuje“. Jau tradicija tampančio renginio metu apie 20 sveikos gyvensenos ir švaros mėgėjų rinkdami atliekas įveikė 21 km distanciją.

Renginio tikslas – įrodyti, kad sportas gali būti naudingas ne tik žmogui, bet ir miestui. Renginiu taip pat siekta atkreipti visuomenės dėmesį į šiukšlių problemą miestuose. Renginio organizatoriai tikisi, kad Eko-bėgimas Vilniuje“ įkvėps visuomenę įtraukti aplinkos tvarkymą į savo kasdienes veiklas, kaip antai bėgiojimą gamtoje, ir prisidės prie švaresnės aplinkos.

Renginys startavo Vilniaus senamiestyje, kur bėgikai pasiskirstė į dvi grupes ir išbėgo švarinti Neries pakrančių ir žaliųjų zonų nuo Vingio parko iki Valakampių miško.

Bėgikai kartu surinko pilną 1000 litrų konteinerį atliekų. Renginio dalyviai teigė nesitikėję, kad pavyks surinkti tiek daug šiukšlių, nes miestas iš pažiūros atrodė švarus. Bėgikai taip pat teigė, kad emocijos ir patirtas jausmas atlikus gerą darbą įprasmino renginio idėją kur kas stipriau nei gauti medaliai už įveiktus kilometrus.

Į viršų

Susisiekime!