Dezinfekcija – svarbiausia misija užklupus COVID-19

2020-03-17

Šiandienos greitojo reagavimo būriu galime vadinti ir valymo įmones, kurios rūpinasi kiekvieno mūsų sveikata bei užtikrina, kad visos viešai prieinamos patalpos būtų reguliariai dezinfekuojamos. Apie COVID-19 sukeltos situacijos iššūkius kalbamės su Vitarestos direktore kokybei Nomeda Valaite.

 

Kaip šalyje paskelbus karantiną pasikeitė valymo įmonių darbas?

Turime gerokai daugiau darbo. Šiuo metu svarbiausia - greitas reagavimas, greitas dezinfekcinių priemonių pristatymas. Visi paviršiai dezinfekuojami su specialiomis priemonėmis. Žinoma, patalpos dezinfekuojamos pagal klientų pageidavimus: kai kur prašoma dezinfekuoti kasdien, kai kur kelis kartus per dieną. Tačiau situacija keičiasi kas parą, kartais net greičiau, todėl turime greitai prisitaikyti.

Su kokiais iššūkiais susiduriate, kai dezinfekavimo darbams skiriamas didžiausias dėmesys? 

Iš pradžių trūko darbuotojų, kadangi, akivaizdu, išaugo darbų apimtys. Dabar šią problemą išsprendėme, tačiau sklandžiai organizuoti darbus trukdo tai, kad kai kurios įstaigos nepraneša, jog užsidaro ir jų dezinfekuoti kasdien nebereikia. Todėl stengiamės patys išsiaiškinti situaciją, kad netektų siųsti darbuotojų ten, kur jų šiuo metu nereikia, o koncentruotis į svarbiausius taškus: oro uostus, prekybos centrus, gamybines įmones.

Kaip užtikrinate, kad patalpos būtų dezinfekuojamos tinkamai?

Visi klientai šiuo metu ypač atidžiai stebi mūsų darbą, kiekviena smulkmena šioje situacijoje yra gyvybiškai svarbi. Patys darbuotojai yra apmokyti laikytis ypatingos higienos, be abejo, reaguojame į visas klientų pastabas.

Lietuvos oro uostai taip pat prižiūrimi Vitarestos darbuotojų. Kokių priemonių imamasi užtikrinti tinkamą jų dezinfekciją?

Vitaresta prižiūrimame Vilniaus oro uoste šiuo metu dezinfekuoja patalpas ypač dažnai: atvykimo patalpų paviršiai dezinfekuojami beveik po kiekvieno skrydžio. Jeigu nusileidžia lėktuvas iš „karštojo taško“ (Italijos, Ispanijos ir kt.), patalpos dezinfekuojamos nedelsiant. 

Pagrindinė žmonių susibūrimo vieta šiuo metu – prekybos centrai. Kaip rekomenduojama rūpintis jų švara?

Prekybos centrai valomi dezinfekcinėmis priemonėmis tris kartus per dieną: ryte, per pietus ir didžiausio žmonių srauto metu – apie 17 valandą. Prekybos centrų tualetai dezinfekuojami kas valandą, nuolat pildomi dezinfekcinio skysčio dozatoriai. Plovimo mašinos, taip pat pildomos paviršių dezinfekciniu skysčiu, valomi ir vežimėliai bei krepšeliai. Prekybos centruose taip pat susiduriame su žmonėmis, kurie norėdami pasisavinti dezinfekcinio skysčio atsargas sulaužo dozatorius, o pats skystis taip pat dingsta akimirksniu.

Kaip vykdyti dezinfekciją gamybinėse įmonėse?

Gamybinės patalpos turi būti valomos 5 kartus per darbo dieną (t.y. per 8 valandas), jeigu gamybos įmonė dirba pamainomis, tuomet ir valymų skaičius atitinkamai didėja. Valomi visi dažniausiai liečiami paviršiai: rankenos, turėklai, jungikliai, liftų mygtukai ir kt. Jeigu kalbame apie įmones, kuriose gaminami maisto produktai, ten dezinfekavimo darbai vyksta nuolat – visą parą.

Kaip prižiūrėti biurų patalpas?

Biurų patalpos pagal rekomendacijas valomos 5 kartus per dieną, kai palyginimui, įprastai valomos kartą ar du (priklausomai nuo kliento pageidavimo). Svarbu dezinfekuoti visus paviršius su specialiomis priemonėmis, dažniau liečiamus paviršius, tokius, kaip spausdintuvas, rankenos, pakabos valyti kuo dažniau, vėdinti patalpas. Taip pat biuruose turi būti užtikrinamas pakankamas dezinfekcinio skysčio kiekis,  instrukcijos, kaip taisyklingai plauti rankas. 

Kaip rekomenduotumėte rūpintis higiena savo namuose?

Grįžus namo rekomenduoju stengtis liesti kuo mažiau paviršių, tuomet ne tik tinkamai nusiplauti rankas, bet ir dezinfekuoti paviršius, kuriuos lietėme – rankenas, raktus. Tačiau valant patalpas nereikėtų piknaudžiauti dezinfekcinėmis priemonėmis, kadangi jos gali sukelti alerginę reakciją. 

Į viršų

Susisiekime!