Dėkojame karantino metu dirbusiems Vitarestos herojams

2020-06-18

Praėję mėnesiai neabejotinai įsimins, kaip kitoks, neįprastas laikotarpis. Dėkojame visiems valytojams, kurių dėka saugiai atlikti savo darbus galėjo medicinos, maisto prekių bei kitų būtinųjų paslaugų įstaigų darbuotojai. Su Jumis kartu įveikėme pačius netikėčiausius iššūkius, ačiū kiekvienam iš Jūsų!

Koronaviruso sukelta situacija buvo nenuspėjama ir nuolat keitė rakursą. Kaip pasakoja Vitarestos vadovė Rasa Petrovė, per kelias dienas įmonėje darbuotojų sumažėjo trečdaliu, kadangi dalį jų sudaro vyresnio amžiaus bei neįgalūs asmenys, kurie privalėjo likti namie dėl savo saugumo. Po dviejų savaičių nebeliko 20% klientų, kai kurie reikalavo atlikti daug daugiau valymo darbų – taip COVID-19 pandemijos protrūkis pasitiko Vitarestos darbuotojus. Tačiau norėdama išsaugoti darbo vietas bei padėti stabdyti viruso plitimą, Vitarestos komanda privalėjo ieškoti sprendimų.

Paklausta apie didžiausius iššūkius pandemijos metu, Vitarestos direktorė kokybei Nomeda Valaitė pasakoja, kad nebuvo lengva patenkinti klientų lūkesčius – visiems reikėjo greitos reakcijos, greito valymo, tinkamų priemonių bei operatyvumo kiekviename žingsnyje. „Džiugu, kad buvo supratingų klientų, kurie vertino valymo darbus“, – teigia N. Valaitė.

Nauji reikalavimai apsunkino valymą: reikėjo valyti daugiau, greičiau ir su kitokiomis priemonėmis. „Darbuotojams buvo daug sunkiau dirbti su apsauginėmis kaukėmis, kurios trukdo kvėpuoti, o tai dar labiau vargina dirbant fizinį darbą. Bet kokiu atveju, darbuotojų, kurie atsisakė eiti į darbą, buvo labai nedidelis procentas“, – pasakoja N. Valaitė.

Nors trūko darbo jėgos, buvo darbuotojų, kurie geranoriškai sutiko pavaduoti kitus – didžiausias ačiū jiems. „Sukome galvą, kaip aprūpinti klientus rekiamu darbuotojų skaičiumi, tačiau neilgai trukus kai kurie klientai stabdė veiklą, o kai kurie toliau dirbo, todėl ilgainiui krūvis liko panašus, kadangi dirbančias įstaigas reikėjo valyti dažniau“, – situaciją apibūdina R. Petrovė. 

Paklausta, ko išmokė šis viruso protrūkis, R. Petrovė teigia, kad kiekviena situacija yra unikali, kiekviena krizė yra kitokia, todėl komanda nuolat rinkosi su komanda ir ieškojo problemos sprendimų. „Reikia turėti užsiauginus „lašinių“, kurie padės išgyventi įmonei ir jos darbuotojams, o šiuo išskirtiniu atveju – padėti kovoti su pandemija visos šalies labui“.  

Šiuo metu daugelis biurų jau dirba. Nors darbuotojų juose ir mažiau, valymo darbų krūvis grįžta į senas vėžes. Žinoma, vis dar išlieka valymas su dezinfekciniu skysčiu, nuolatinis jo atsargų pildymas bei kitos priemonės, užkertančios kelią antrai viruso bangai.

Vitarestos vadovė Rasa Petrovė dėkoja visiems darbuotojams, kurie dirbo per karantiną:
„Didžiausias ačiū tiems, kurie dirbo fronto linijose, nepabūgo viruso ir ne tik atliko savo darbą, bet ir pavadavo kitus darbuotojus. Didžiausia padėka už parodytą drąsą – Jūsų stiprybė padėjo išsaugoti gyvybes. Didesnio žygdarbio už šį nerastume. Ačiū, herojai!“

Į viršų

Susisiekime!