„Galimybė užsidirbti papildomai visada yra“, – švaros ambasadorės pasakoja apie patirtį Vitarestoje

2022-06-20

Kiekvienas ieškantis darbo nori jam palankiausių sąlygų. Vienam tai lankstus grafikas, kitam – darbas arti namų, trečiam – galimybė užsidirbti papildomai. O kas jeigu visa tai gautumėte vienoje vietoje? Vitarestos darbuotojai griauna mitą apie žemą švaros specialistų atlyginimą ir teigia, jog motyvacija bei stropus darbas leidžia dirbti arčiau namų ir užsidirbti tiek, kiek norisi.

Renkasi laisvą laiką leisti naudingai

Jau 16-tus metus Vitarestoje skaičiuojanti Rūta sako, kad visada norėjo tokio darbo, kuriame tvyrotų ramybė, nejaustų įtampos ar nerimo. „Tuo metu ieškojau naktinio darbo, nes dienomis prižiūrėjau anūką. Maniau, kad Vitaresta – tik laikina stotelė, tačiau, kaip matote, likau ilgam“, – pasakoja pašnekovė.

Šiandien Rūtos grafikas – įvairus. Ji darbuojasi keliuose skirtinguose objektuose, pagal galimybes. „Mano vaikai užauginti, anūkus auklėja tėvai, tad turiu daug laisvo laiko. Kodėl gi neišnaudojus jo produktyviai ir dar gaunant papildomų pajamų?“, – šypteli moteris. „Turiu šaunias vadoves – Audronę ir Daivą. Jos padeda susidėlioti man tinkamą grafiką bei darbo krūvį. Tačiau tikrai, jeigu turi sveikatos bei noro, galimybė užsidirbti papildomai visada yra“, – tikina Vitarestos švaros ambasadorė.

Moteris mėgsta aktyvų laisvalaikį, keliauja, lankosi kultūros renginiuose, tad papildomas uždarbis tikrai netrukdo. „Kai manęs paklausia, kaip gyveni, mėgstu pajuokauti, kad geriau nei Anglijos karalienė, nes ji yra 96-erių turi gausybę pareigų ir atsakomybių. O aš turiu mėgstamą darbą, kuriame nejaučiu streso, turiningą laisvalaikį ir laimingą šeimą“, – dalijasi pašnekovė.

Motyvuoja noras dažniau lankyti šeimą užsienyje

Dėl asmeninių gyvenimo aplinkybių pakeisti darbą turėjusią Liudmilą į Vitarestą atvedė pažįstama. „Man nuo pat pradžių tiko tiek darbo sąlygos, tiek atlyginimas, todėl pasilikau čia dirbti ir iki šiol esu patenkinta. Šiuo metu turiu labai patogią darbo vietą, gerą darbo grafiką bei galimybę papildomai užsidirbti. Tad nieko netrūksta“, – pasakoja pašnekovė.

Anot jos, užsidirbti papildomai turi galimybę kiekvienas – viskas yra darbuotojo rankose. „Pirmiausia, tu turi norėti. Jeigu nenori dirbti, iš dangaus niekas nenukris... Taip pat turi atsakingai žiūrėti į savo darbą, nenuvilti darbdavio. Ir, žinoma, darbą privalai atlikti kokybiškai, nesvarbu, ar tai būtų tavo pagrindinis, ar papildomas darbas“, – paaiškina Liudmila. Ji papildo, jog švaros specialisto darbe prireikia ir gerų komunikavimo įgūdžių. „Reikia mokėti susitarti su žmonėmis, taip pat, esant poreikiui, valdyti konfliktines situacijas. Mokėjimas bendrauti yra labai svarbus dirbant tokį darbą.“

Paklausta, kas motyvuoja užsidirbti papildomai, Vitarestos darbuotoja sako, jog noras gyventi laisvai, savęs nevaržant. „Turiu vaikų, anūkų, gyvenančių užsienyje, tad norisi juos aplankyti, palepinti. Taip pat smagu pakeliauti po apylinkes, papramogauti. Na, ir apskritai, pinigų per daug nebūna“, – šypteli.  

Į viršų

Susisiekime!